Gluténmentes univerzum

Élvezd az életet gluténmentesen

Élvezd az életet gluténmentesen

Minden kezdet nehéz!

2018. február 08. - Andrea Révész

Tudni kell rólam, hogy szeretem az egyszerű de szép dolgokat. Ez a konyhában is érvényesül. Főzésnél fél óra sütésnél 1 óra a tűrési küszöböm. Ezért igyekszem olyan recepteket keresgélni vagy kitalálni, amik ezen időtartományon belül vannak. (ez azelőtt is igaz volt és most is az)

Aki, most kezd ismerkedni a gluténmentes sütés-főzéssel ne ijedjen meg. Ugyanúgy meg kell tanulni, ahogyan annak idején a búzaliszttel is megtanultunk sütni, a szüleinktől, nagyszüleinktől vagy az internetről. Eddigi tapasztalataim alapján, az egyik fogódzkodó, hogy hasonló vagy ugyanolyan állagú valamit kell kapnunk sütés előtt, mint a búzaliszttől készült süteményeknél, kenyereknél. A rizslisztből készült süteményeknél lehetséges, hogy ragadósabb guzmit kapunk, mint a búzaliszt és változatnál, de nem kell megijedni, az esetek többségében normális ehető végtermék lesz belőle. (alternatív lisztekkel való harmadik típusú találkozásaimról még írok majd)

Igen van, ami sikerül és nos, van, ami nem. Nekem is volt olyan kenyér kísérletem, amivel vagy ölni lehetett volna, vagy a kukában landolt. (krumplis kenyérnél mindkét változat megvolt) Volt olyan, ami másra sikeredett, mint eredetileg terveztem, de fő a pozitív szemlélet. Ha valami máshogy sikerül, semmi gond, egyszerűen nevezd át. Példának okárért a piskóta tekercsemből lekvárral töltött piskótatorta lett.

Az ízzel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy személy szerint nekem jobban ízlenek a rizslisztel készült sütemények, mint a hagyományos lisztből készültek. Persze eleinte mindenki hasonlítgatni fogja, arra koncentrál, hogy márpedig ugyanolyannak kel lennie, mint a búzásnak. Azt viszont be kell látni, hogy ha például ugyanazt a süteményt elkészítjük fehérlisztből és teljeskiőrlésű lisztből, természetesen más íze lesz. Ugyanígy az alternatív liszttel készült ételeknek is más ízük van, amik sokszor jobbak. (szerintem) Legyünk nyitottak az új ízekre és ételekre. Viszont az ételek sűrítésénél a rizsliszt szinte semmilyen ízváltozást nem okoz, sőt akik keményítőt használnak, azoknak nem is kell váltaniuk, csak arra figyelni, hogy a keményítő gluténmentes legyen.

Tehát, semmi pánik bele lehet jönni. Ne féljünk attól, hogy nem sikerül, mert leginkább a hibáinkból tanulunk.  Én például most próbálgatom a magliszteket, amiről úgy szint még írni fogok.

Mit olvashattok a blogomon és mégis ki vagyok én?

Sziasztok!

Gluténérzékeny vagyok, vagyis megfosztottak engem a péksütemények, a kenyér és az összes búzalisztből készült étel élvezetétől. Igen ezt látják azok, akik minden nap búzából készült kenyeret esznek, akik minden reggel bedobnak valami péksüteményt vagy teljes kiőrlésű kekszet.

Akkor kezdjük még egyszer.

Gluténérzékeny vagyok olyanokat eszem, amiről más búzazabáló azt sem tudja, hogy létezik. Az én világom széles és tág tele érdekes és új ízekkel, amik sokszor jobbak, mint a búzalisztből készült változatok. Én nem megyek le a boltba kenyeret és péksüteményt venni, az túl unalmas, inkább megcsinálom magam, és nem töltöm az egész napom a konyhában.

A blogon az én univerzumomat ismerhetitek meg receptekkel, „világmegváltó” gondolatokkal, konyhai sikerekkel és bukásokkal. Én nemcsak gluténmentesen étkezem, de igyekszem kerülni az adalékanyagokat is. Tudom nem lehet 100%-an adalék és méreganyag mentesen étkezni, hiszen egyrészt véges a pénztárcám másrészt a mai világban maximum a hegyekben valahol az isten háta mögött lehetne ezt megtenni. Viszont törekedni lehet rá.

Jó olvasást!

Várjál, nyitom az ajtót.

 

 

süti beállítások módosítása